Довідка про роботу зі зверненнями громадян, що надійшли у І кварталі 2018 року до Липовецької районної державної адміністрації

У І кварталі 2018 року на адресу райдержадміністрації надійшло 408 звернень, що на 30 звернень більше, ніж у 2017 році (378 од.).

Із загальної кількості звернень даним органом виконавчої влади опрацьовано 83 письмових звернень та 325 усних звернень, в яких порушено 412 проблемних питання.

Кількість колективних звернень за 3 місяці поточного року складає 2 одиниці,  за І квартал 2017 року - 4 одиниці.

Розпорядженням голови райдержадміністрації  від 16 травня 2014 року № 137 «Про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 12 червня 2013 р. № 169» затверджено оновлений склад районної комісії з питань надання матеріальної допомоги з районного бюджету.

Перше засідання комісії відбулось 26 січня 2018 року, на якому розглядали заяви громадян щодо виділення матеріальної допомоги. Прийнято рішення 29 громадянам надати одноразову матеріальну допомогу в сумі  68400 гривень.

Друге засідання комісії відбулось 26 лютого 2018 року, на якому розглядали заяви громадян щодо виділення матеріальної допомоги. Прийнято рішення 93 громадянам надати одноразову матеріальну допомогу в сумі  151400 гривень.

Третє засідання комісії відбулось 23 березня 2018 року, на якому розглядали заяви громадян щодо виділення матеріальної допомоги. Прийнято рішення 203 громадянам надати одноразову матеріальну допомогу в сумі  216000 гривень.

Всього за 3 місяці 2018 року 325 громадянам виділено одноразову матеріальну допомогу в сумі 435800 (3 міс. 2017р. – 320/279700 гривень).

Інформуємо, що 99 звернень надійшло від найменш соціально-захищених категорій громадян – ветеранів та інвалідів війни і праці, учасників бойових дій, членів багатодітних сімей, одиноких матерів та інших громадян, які потребують соціального захисту та підтримки, особливої уваги з боку органів влади щодо задоволення їхніх повсякденних запитів та життєвих потреб.

Протягом звітного періоду найбільше надійшло звернень з питань соціального захисту. За цей період надіслано 352 звернень по даному питанню, або 86 % від загальної кількості питань. Турбує громадян їх матеріальне становище, соціальні виплати, нарахування субсидії, перерахунок пенсій та ін.

На другому місці за кількістю – питання аграрної політики та земельних відносин – 19 од. або 5% від загальної кількості, які викликані, зокрема, проведенням розрахунків за здане молоко; отриманням державних актів на земельну ділянку та різними земельними конфліктами.

На третьому місці – питання комунального господарства – 11 одиниць (2,7 %). Хвилює жителів нашої громади благоустрій населених пунктів, якісне електропостачання; водопостачання; розчищення доріг від снігу.

Із загальної кількості звернень (408), з якими звертались мешканці Липовецького району, 303 зв. або 74 % вирішено позитивно на користь громадян, 56 зв. або 14 % - надані відповідні роз’яснення; 49 зв. або 12 % від загальної кількості звернень знаходяться на контролі і додатковому опрацюванні  в структурних підрозділах районної державної адміністрації.

З метою поглибленого вивчення та вирішення існуючих проблем територіальних громад району, покращення роботи об’єктів інфраструктури, належного благоустрою територіальних громад та для подальшого соціально-економічного розвитку території здійснюються виїзди у населені пункти району. За І квартал 2018р. керівництвом райдержадміністрації здійснено виїзди у населені пункти району відповідно до затверджених графіків. Перший заступник голови райдержадміністрації, заступник голови райдержадміністрації побували у школах, садочках, фельдшерсько-акушерських пунктах.  Вивчено різнопланові проблеми територіальної громади та відповідно розроблені заходи щодо  підвищення соціально-економічного розвитку кожного населеного пункту Липовецького району.

Протягом І кварталу 2018 року через органи влади вищого рівня звернулось 73  громадян Липовецького району. У відповідному періоді 2017 року надійшло 55 звернень.

Інформуємо, що за даний період надійшло 3 звернення від Адміністрації Президента України до райдержадміністрації. За даний період 2017 року – 1 звернення.

Впродовж І кварталу 2018 року у засобах масової інформації району (газета «Липовецькі вісті») та на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації постійно оприлюднюються узагальнені відомості про організацію роботи зі зверненнями громадян та вирішення порушених у них питань.

В районній державній адміністрації працює комп’ютерна програма системи «Лотос» - «Звернення громадян», за допомогою якої покращується та вдосконалюється систематизація, пошук та аналіз проблемних питань за пропозиціями, заявами і скаргами.

Районною державною адміністрацією постійно надається практична допомога всім виконкомам міської, селищної та сільських рад. Відповідно до затверджених графіків проводяться перевірки у сільських радах та структурних підрозділах райдержадміністрації.

Керівництво району неухильно дотримується виконання вимог законодавства щодо роботи із зверненнями громадян.

Перший заступник голови

райдержадміністрації                                                         Ольга ДМИТРІВ

вик. Головний спеціаліст

з питань звернень громадян